Chata v známej rekreačnej oblasti pri Ružinskej priehrade

Na Predaj
95,000 €
 • 84
  m2
 • 3
  Izby
 • 3
  Spálne
 • 1
  Kúpeľne

Nehnuteľnosť Prehľad

 • Cena95,000 €
 • Predávané Nie
 • Zmluva Predaj
 • Plocha84 m2
 • Plocha pozemku220 m2
 • Izby3
 • Lôžok3
 • Kúpeľne1

Nehnuteľnosť Opis

SOCHA REALITY s.r.o. ponúka exkluzívne na predaj chatu v známej rekreačnej oblasti pri Ružinskej priehrade z Divínskej strany. Nachádza sa v dobre vybavenej časti chatovej osady, neďaleko obce Divín. Prístup je dobrý až priamo ku chate.  Diaľnica R2 vedia priamo v tejto lokalite a po spustení tohto diaľničného úseku je vzdialenosť k chate 3 km, čím sa výrazne mení situácia ohľadne časovej dostupnosti z celého Slovenska.

Chata je postavená v r. 1986 z kombinovaných materiálov – spodok murovaný a nadstavba je drevená. Pozostáva z prízemia a dvoch nadzemných podlaží. Na prízemí je denná časť – hala (5,4 x 6,3 m) s krbom, ktorý vykuruje aj chatu, kuchyňa (3 x 2 m) a v chodbe sa nachádza malá odkladacia miestnosť, samostatné WC a kúpeľňa so sprchovacím kútom. (Ohrev vody je plynovým PB bojlerom.) Na 2. NP sa dá vchádzať z vonka kovovým schodiskom, alebo z haly dreveným a nachádza sa tam 1 priestranná miestnosť (5,8 x 5 m) a WC. Z tejto časti sa znova dreveným schodiskom vychádza do podkrovného 2.NP, ktoré je (7,5 x 3,2 m) a nachádzajú sa tu 4 lôžka na príležitostné prespatie. Na 1. NP sa nachádza aj priestranná terasa (8,2 x 4,8 m) odkiaľ je nádherný výhľad na celé okolie. Okná a dvere sú drevené a sú chránené proti vandalom kovovými mrežami. Strecha je sedlová a pokrytá pozinkovaným plechom. Vykurovanie je možné doplnkovo riešiť elektrickými konvektormi. Voda je z verejného vodovodu a odpady sú odvádzané do vlastnej žumpy (kanalizácia je na hranici pozemku).

Chata sa predáva so zariadením, okrem niektorých častí a poľovníckych súčastí.                                          

Orientácia: JZ/SV

Celková zastavaná plocha – 84 m2

Celková výmera pozemku – 220 m2

Obytná plocha – 82 m2

Úžitková plocha – 100 m2

Momentálne náklady 50,- Eur ročná daň z nehnuteľnosti, 30,- mesačne za elektrinu, voda momentálne paušálne s možnosťou dať si vodomer.

Priehrada Ružiná sa v súčasnej dobe už napúšťa a chatári sa tam už kúpu.

Vodná nádrž Ružiná je tiež známym rybárskym revírom (kapry, pstruhy, amury, pleskáče, karasy, sumce i úhory). Nádrž vďaka svojej polohe patrí medzi najteplejšie na Slovensku a poskytuje množstvo príležitostí na relax. Okolo vodnej nádrže je cestný okruh spájajúci ružinskú a divínsku časť a je vhodnou trasou na bicyklovanie. Ďalej je tu možnosť turistiky, hubárčenia, neďaleko sa nachádza aj zrúcanina hradu Divín. Napojenie na diaľnicu (zatiaľ) do Kriváňa je 13 km a po spustení nového diaľničného úseku v smere na LC to bude len 3 km. Vzdialenosť do Zvolena je 32 km, do Banskej Bystrice 50 km, do Lučenca je 22 km.

Diaľnica vedia priamo popri priehrade a po spustení tohto diaľničného úseku je vzdialenosť k chate 3 km, čím sa výrazne mení situácia ohľadne časovej dostupnosti z celého Slovenska.

V prípade záujmu neváhajte a dohodnite si obhliadku. Ponúkame vám kompletné služby spojené s predajom – zmluvy, kataster, prehlásenie vody a elektriny, daňové priznanie na daň z nehnuteľností v januári ďalšieho roku.

Nehnuteľnosť Vybavenie

Pôdorysy

Občianska vybavenosť

Reštaurácia

Poloha

Podobné nehnuteľnosti