UVOĽNENÁ REZERVÁCIA – Kaštieľ v obci Horné Príbelce

Na Predaj
60,000 €
 • 300
  m2
 • 5
  Izby
 • 1
  Kúpeľne

Nehnuteľnosť Prehľad

 • Cena60,000 €
 • Rok výroby 1900
 • Predávané Nie
 • Zmluva Predaj
 • StavAktuálne na predaj
 • Plocha300 m2
 • Plocha pozemku1,428 m2
 • Izby5
 • Kúpeľne1

Nehnuteľnosť Opis

Exkluzívne vám ponúkame na predaj neskoro barokový kaštieľ z 1. polovice 18. storočia, ktorý pred 1. svetovou vojnou vyhorel a následne bol  začiatkom 20. storočia prestavaný do dnešnej podoby. Predmetný kaštieľ sa nachádza v strede miestnej časti Horné Príbelce na a je známy pod jeho pôvodným názvom Laskáriovský kaštieľ, podľa jeho pôvodných majiteľov. Je čiastočne podpivničený, nachádza sa pod ním klembová pivnica s rozmermi 4 x 11 m so samostatným vchodom zo zadnej časti kaštieľa. Hrúbka múrov je 80 cm.

Kaštieľ je postavený v tvare písmena L, nachádza sa tu 5 izieb, kuchyňa, kúpeľňa bez WC a dlhé priestranné chodby. Elektrina je tu funkčná. Do kaštieľa je privedený plyn, ktorý používali poslední obyvatelia na vykurovanie niektorých miestností a iež je privedená voda z obecného vodovodu. Kanalizácia v obci nie je a k stavbe nie je zriadená žumpa, či ČOV. Strecha je manzardo-valbová, pokrytá eternitom, stropy sú slamené podmietnuté. Všetky okná a dvere sú pôvodné drevené v dobovom štýle. V dvoch miestnostiach sú kupolovité stropy.

Na LV je stavba vedená ako dom ako nadstavba, pričom nie je registrovaná ako národná kultúrna pamiatka. Na budove je umiestnená pamätná tabuľa Jána Čaploviča, známeho etnografa, publicistu a historika.

Stavba je umiestnená na hranici pozemku, ktorého výmera je v súčasnosti 1.428 m2. V prípade záujmu je možné dokúpiť pozemok okolo stavby podľa potreby. Táto nehnuteľnosť je zaujímavou investičnou príležitosťou, kde má možnosť záujemca zachovať nádhernú pamiatku pre ďalšie generácie a zároveň použiť budovu na nejaký zaujímavý účel. Investícia je potrebná, ale výsledok určite bude stáť za to.

Orientácia: SZ/JV

Celková plocha pozemku: 1.428 m2

Zastavaná plocha: 335 m2

Obytná plocha: 125 m2

Úžitková plocha: 300 m2

Mesačné náklady: 20,- €

Obec Príbelce leží v okrese Veľký Krtíš, na juhovýchodnom úpätí Krupinskej planiny. V súčasnosti tu žije cca 560 obyvateľov. Nachádzajú sa tu mnohé zaujímavosti, ktoré poskytujú možnosť vyžitia a relaxu pre turistov – piesková baňa s výskytom žraločích zubov, prírodná pamiatka Kamenná žena, chránený areál Holica, najstarší náučný chodník v okrese, historické artefakty, strelnica a iné. V obci je udržaná silná folklórna komunita a zvyky. Je tu len základná občianska vybavenosť, avšak okresné mesto sa nachádza cca 9 km na hlavnom ťahu. Miesto je ideálne na turistiku, cykloturistiku, hubárčenie, relax. V blizkosti domu sa nachádza les.

Poskytujeme kompletný servis súvisiaci s kúpou nami ponúkaných nehnuteľností, vrátane možnosti financovania, ktorý vám vypracuje na mieru náš odborný spolupracovník. Vyriešime za vás všetku povinnú agendu, prehlásenie energií, zabezpečíme znalca v prípade potreby, kataster, právny servis.

Nehnuteľnosť je voľná predajom. Zariadenie sa NEPREDÁVA.

Nehnuteľnosť Vybavenie

Občianska vybavenosť

Autobusová zastávka

Poloha

Podobné nehnuteľnosti

3

Izby

1

Spálne

1

Kúpeľňa

3

Izby

2

Spálne

1

Kúpeľňa

4

Izby

3

Spálne

2

Kúpeľňa

Viac agentových nehnuteľností

3

Izby

2

Spálne

1

Kúpeľňa